54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

SZKÓŁKA ŻEGLARSKA

Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg od września 2019 roku rozpoczęło szkolenie żeglarskie skierowane do dzieci z Elbląga i okolic. Działanie jest realizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg oraz we współpracy ze szkołą sportową w Elblągu.

Celem Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej jest ułatwienie dzieciom i młodzieży rozpoczęcia przygody z żeglarstwem, przygotowanie do zdobycia stopnia żeglarza jachtowego, propagowanie kultury marynistycznej i tradycji morskich miasta Elbląg. Uczymy fascynującej sztuki żeglowania, współpracy w grupie oraz dbania o środowisko naturalne.
ZAJĘCIAW roku 2019/2020 zajęcia szkółki odbywają się w dwóch 10-cio osobowych grupach:

  • Grupa 1 czwartek godz. 16.00-18.00 oraz sobota 10.00-12.00
  • Grupa 2 piątek godz. 16.00-18.00 oraz sobota 12.00-14.00

Zajęcia w sezonie letnim prowadzone są głównie na wodzie w basenie portowym oraz na rzece Elbląg. Zimą treningi odbywają się głównie na basenie, sali sportowej, lodowisku oraz ściance wspinaczkowej. Treningi są prowadzone w ten sposób, by w zabawie ćwiczyć umiejętności przydatne w treningach na wodzie.

Nowy nabór planowany jest na wrzesień 2020. Więcej informacji wkrótce.
ZAPLECZE TECHNICZNENa wyposażeniu szkółki jest 8 łodzi typu Optymist z wyposażeniem oraz dwie jednostki asekuracyjne typu RIB. Jednostki treningowe oraz osprzęt żeglarski znajdują się w hangarze. Każde dziecko ma tam również swoją szafkę, w której może zostawić swoje rzeczy. Dla każdego uczestnika przygotowane są kamizelki asekuracyjne, oraz kurtki sztormiakowe.

Przy hangarze oraz salce szkoleniowej znajdują się łazienki. Na terenie ośrodka znajduje się również prysznic z ciepłą wodą z którego w razie potrzeby mogą skorzystać członkowie szkółki.

Na terenie Jachtklubu Elbląg Szkółka ma wydzieloną własną salę spotkań przystosowaną do pracy z dziećmi. Znajdują się tam stoły, pufy do siedzenia, maty do ćwiczeń, tablica oraz rzutnik.

Szkółka w skrócie